Değerli meslektaşlarım…..

Odamızın 22.Olağan Genel Kurulunu 4-5 Haziran 2016 tarihinde üyelerimizin yoğun ilgisi ve katılımı ile gerçekleşti. Kayıtlı 848 üyemizin 698 i seçimlerde oy kullanarak iradelerini beyan ettiler. Nispi temsil sisteminin odalara verdiği tüm olumsuzluklara rağmen gerek genel kurulumuz gerekse oy kullanma günü odamıza yakışır bir anlayış ile hoşgörü ve şenlik havasında gerçekleşti. Katkı koyan, bizleri bu görevlere layık gören  herkese sonsuz teşekkürler….

Demokrasinin en önemli fonksiyonu sandık sonuçlarıdır. Her kesimin bu sonuçlara üyenin takdiri olarak görüp kabullenmesi gerekmektedir. Meslek odaları seçimleri bir hizmet yarışıdır. Seçim bittiğinde hep beraber hizmet etmeye başlarız dedik ve başladık. Dün ile uğraşmak yerine gündemimizde yarının yapılacakları ve yarının öncelikleri bulunmaktadır.

1990 yılından beri AYDIN SMMMO çalışmaları ile ilimizde, Ege odaları platformunda ve Türmob nezdinde hep önde bir oda olmuştur. Gerek temsil gerekse hizmet anlamında çok başarılı çalışmalar yapmış başarılı bir yönetim gerçekleştirmiştir. Hedefimiz odamızın bu vizyon ve misyonunu devam ettirerek bayrağı bir üst seviyelere taşımaktır. Bu güne kadar odamız kurullarında görev yapan tüm meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere kurumsal sorunsuz ve işlevsel bir oda teslim ettikleri için…

Değerli Meslektaşlarım….

Göreve geldiğimiz günden itibaren oda çalışmalarının aksamaması için tüm gayretimiz ile çalışırken biryandan da gelecek düşüncelerimizi hayata geçirmeye başladık. Mesleğimizin en can alıcı noktası olan eğitim faaliyetlerini daha sistemli gerçekleştirebilmek adına EĞİTİM AKADEMİSİ ni oluşturduk. Çok yakında odamızda meslektaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda butik eğitimler adını verdiğimiz çalışmalarımız başlayacaktır. Akademide ayrıca bu güne kadar büyük başarı ile devam eden Staja Giriş Sınavı eğitimleri ile Mesleki yeterlilik Sınavı eğitimleri de devam edecektir.Yeni dönemde eğitim bizler için en önemli hizmet felsefemiz olacaktır.

Mesleğimize adım atmaya çalışan aday meslek  mensuplarımız için mesleğimizin ve odamızın yaklaşımını göstermek adına yaptığımız SGS ve Yeterlilik sınavı organizasyonlarımız devam edecektir. Geçmişte olduğu gibi bu mesleğe gönül vermiş her kesimi kucaklamaya devam edeceğiz.

Özellikle genç meslektaşlarımızın Kendilerini bilgi teknolojileri alanında geliştirmeleri, muhasebe açısından belirli sektörlerde uzmanlaşmaları, yabancı dil düzeylerini geliştirmeleri için yapacakları eğitim çalışmalarında hep yanlarında olmayı hedefliyoruz.
 

Değerli Meslektaşlarım…..

Gelişmiş ülkelerde Sorunların temel çözümlerinin bireylerin kurumların mesleği icra edenlerin birbirlerine karşı duydukları saygı olduğunu görmekteyiz. Mesleki saygınlığın olduğu yerde ücret tahsilat ve angaryalar gibi temel sorunlar kısa sürede çözüme kavuşur.

Öncelikle meslek mensuplarımızın arasında saygınlığı sağlamamız gerektiğine inanıyorum. Meslektaşlarımız birbirlerini rakip olarak değil dost olarak görmelidir. Birbirimizi asla kötülememeli haksız rekabet yapmamalı birbirleri ile bilgiyi paylaşan dostlar olmalıyız.

Yılmadan yorulmadan çoğalarak birlikte yürüyeceğimiz bu yolda başarılı olacağımıza sonsuz inanacımla tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

 

Geçmişin sağlam temelleri üzerine

Geleceği birlikte inşa edeceğiz.

 

Rıza YÖRÜYEN 

Başkan