Değerli Meslektaşlarım,

Öncelikle mayıs ayında yapılan genel kurulda ve akabinde gerçekleşen seçimlerde bizlere verdiğiniz güvenoyu ve destekleriniz için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Son üç yıl içerisinde yapmış olduğumuz çalışmaların ve ortak akılla birlikte yönetim felsefesi ile gerçekleşen yönetim anlayışımızın yapılan genel kurulda tek liste ile seçime gidilmesi ile taçlandırıldığını düşünüyorum. Görev aldığımız süre boyunca birlik ve beraberlik içerisinde, yönetimde eşit, denetimde şeffaf ve disiplinde adaletli olmaya çalıştık. Yeni dönemde de aynı yönetim anlayışı ile sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.

Genel kuruldan bu yana geçen 5 aylık dönemde odamızın seçim sonrası tüm kurumsal yapısını tamamladık. Atamalı kurullarımız, temsilciliklerimiz, komisyonlarımız ve Oda Danışma Meclisimiz oluşturularak görevlerine başladılar. Yönetim yapımız içerisinde yer alan tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyorum.

 Eğitim çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Staja giriş sınavı ve SMMM yeterlilik sınavı eğitimlerimiz kesintisiz devam ediyor. Bunun yanı sıra, üyelerimizden gelen yoğun talep ile uzlaştırmacılık eğitimlerimiz için planlamalar tamamlandı. Kasım ayında eğitimlere başlıyoruz. KGK eğitimlerimiz birçok odaya örnek olacak bir çerçevede devam etmekte ve ilimizdeki meslektaşlarımız dışında diğer illerden meslektaşlarımız da katılım sağlamaktadır. Eğitim olmazsa olmazımız ve en önem verdiğimiz konudur. Bu güne kadar eğitimde yapmış olduğumuz başarılara daha fazlasını ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.

Birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu her toplantımızda dile getirirken bu söylemlerimizin doğruluğu 12-13 Ekim tarihinde yapılan TÜRMOB Genel Kurulu ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. TÜRMOB da oluşan 9 kişilik yeni yönetimde Aydın'dan Önceki Dönem Oda Başkanımız Fettah Açan görev almıştır. Odamız için tarihi bir başarı olan bu görevde tüm meslektaşlarımızın doğrudan payı vardır. Bizlere verdiğiniz destek ve güvenin TÜRMOB'a yansıması bizler için gurur kaynağı olmuştur. Bu vesile ile Sayın Fettah Açan'a yeni görevinde başarılar diliyorum.

Yeni dönemimizde de her zaman olduğu gibi mesleğimiz için, odamız için ve geleceğimiz için bizlere katkı koymak isteyen tüm meslektaşlarımız ile birlikte olmaktan tavsiyelerini ve düşüncelerini dinlemekten büyük mutluluk duyacağız.

 Meslek hepimizin, odamız hepimizin gelecek hepimizin.

Saygılarımla.

 

Rıza YÖRÜYEN

Başkan